XALQARO QIZIL XOCH QO‘MITASI BILAN HAMKORLIKNING YANGI YO‘NALISHLARI BELGILAB OLINDI
"Taraqqiyot strategiyasi" markazi ijrochi direktori Eldor Tulyakov bilan Xalqaro Qizil Xoch qo‘mitasining Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy delegatsiyasi rahbari Biljana Milosevic o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar o‘zaro hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari, istiqbolli loyihalar va dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashdilar. Shuningdek, amalga oshirilayotgan islohotlar samaradorligini oshirish, ilmiy-tahliliy hamkorlikni kengaytirish hamda tajriba almashish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish va belgilangan vazifalarni izchil amalga oshirishga kelishib oldilar.

NEW DIRECTIONS OF COOPERATION WITH THE INTERNATIONAL COMMITTEE OF RED CROSS ARE IDENTIFIED
A meeting was held between the Executive Director of the Development Strategy Center, Eldor Tulyakov, and the head of the regional delegation of the International Committee of the Red Cross for Central Asia, Biljana Milošević
During the meeting, the parties exchanged views on priority areas of cooperation, promising projects, and pressing issues. They also discussed issues of increasing the effectiveness of ongoing reforms, expanding scientific and analytical cooperation and exchanging experience.
The parties agreed on the further development of mutually beneficial cooperation and the consistent implementation of the tasks set.