XALQARO QIZIL XOCH QO‘MITASI BILAN HAMKORLIKNING YANGI YO‘NALISHLARI BELGILAB OLINDI
"Taraqqiyot strategiyasi" markazi ijrochi direktori Eldor Tulyakov bilan Xalqaro Qizil Xoch qo‘mitasining Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy delegatsiyasi rahbari Biljana Milosevic o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar o‘zaro hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari, istiqbolli loyihalar va dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashdilar. Shuningdek, amalga oshirilayotgan islohotlar samaradorligini oshirish, ilmiy-tahliliy hamkorlikni kengaytirish hamda tajriba almashish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish va belgilangan vazifalarni izchil amalga oshirishga kelishib oldilar.

ОПРЕДЕЛЕНЫ НОВЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ СОТРУДНИЧЕСТВА С МЕЖДУНАРОДНЫМ КОМИТЕТОМ КРАСНОГО КРЕСТА
Состоялась встреча исполнительного директора Центра «Стратегия развития» Элдора Тулякова с руководителем региональной делегации Международного комитета Красного Креста по Центральной Азии Биляной Милошевич.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по приоритетным направлениям сотрудничества, перспективным проектам и актуальным вопросам. Также были обсуждены вопросы повышения эффективности проводимых реформ, расширения научно-аналитического сотрудничества и обмена опытом.
Стороны договорились о дальнейшем развитии взаимовыгодного сотрудничества и последовательной реализации поставленных задач.