Конкурс ташкилотчилари: “Тараққиёт стратегияси” маркази, Марказий сайлов комиссияси, Халқаро матбуот маркази, Халқаро пресс-клуб, Ўзбекистон ЭОАВМА
Лойиҳа мақсади: Сайлов жараёнига ёшларни кенг жалб этиш, ҳуқуқий саводхонликни ошириш ва барчани сайловда овоз беришга чақириш.
Иштирокчилар: Ёшидан қатъий назар барча профессионал ва ҳаваскорлар ижодкорлар қатнашиши мумкин.
Тили: Ўзбек, рус ва инглиз тиллари
Талаблар: Сайлов ва унинг инсонлар ҳаётига таъсири ҳақида креатив, таъсирчан ва замонавий ёндашув акс этган ҳамда давомийлиги 2 дақиқагача бўлган видеоролик тайёрлаш.
Танловга планшет, шахсий компьютер мобиль телефон ва бошқа воситалар орқали тайёрланган видеороликлар ҳам қабул қилинади.
Формат: AVI, MP4, MOV, MPEG.
Жанрлар: Танловга исталган жанрдаги видеоматериаллар: саҳналаштирилган, ҳужжатли, анимацион, мусиқий ва бошқа жанрдаги ишлар қабул қилинади.
Аризалар 2019 йилнинг 15 октябридан 15 ноябрига қадар “Тараққиёт стратегияси” маркази офисида ҳамда info@strategy.uz электрон почтаси ва телеграмдаги расмий канали t.me/dscuzbekistan орқали қабул қилинади.
Танлов номинациялари:
Мини форматдаги фильм бўлиб, уларда сюжет актёрлар маҳорати орқали гавдалантирилади.
Ҳар қандай маълумотни ёки ғояни анимациялардан фойдаланган ҳолда визуализация қилиш, ахборотни янада тушунарли ва содда қилиш имконини берадиган замонавий хизматдир.
Ахборотнинг аҳамияти, афзалликлари тўғрисида объектив фактлар келтирилган қисқа муддатли кўп ҳолларда 30 секундгача бўлган материал.
Ижтимоий тармоқларга жойлаштирилган исталган жанрдаги видероликлар ичида энг кўп овоз тўплаган материал эгаси тақдирланади.

СТАРТОВАЛ КОНКУРС ВИДЕОРОЛИКОВ «ВЫБОРЫ-2019»!
Организаторы конкурса: Центр «Стратегия развития», Центральная избирательная комиссия, Международный пресс-центр, Международный пресс-клуб, НАЭСМИ.
Цель проекта: Широкое вовлечение молодежи в избирательный процесс, повышение правовой грамотности и призыв всех к голосованию на выборах.
Участники: Все профессионалы и любители, независимо от возраста, могут участвовать в конкурсе.
Язык: Узбекский, русский и английский языки.
Требования: Подготовка видеоролика о выборах и их влиянии на жизнь людей, отражающего креативный, впечатляющий и современный подход, длительность до 2 минут.
Также принимаются видеоролики, сделанные с помощью планшета, персонального компьютера, мобильного телефона и других гаджетов.
Формат: AVI, MP4, MOV, MPEG.
Жанры: На конкурс принимаются видеоматериалы любого жанра: инсценированные, документальные, анимационные, музыкальные и другие жанры.
Заявки принимаются с 15 октября по 15 ноября 2019 года в офисе Центра «Стратегия развития», на официальном сайте Центра – www.strategy.uz, по электронной почте info@strategy.uz и через официальный канал в Telegram: t.me/dscuzbekistan.
Номинации конкурса:
Это фильм в мини-формате, в котором сюжет изображается через навыки актеров.
Визуализация любой информации или идеи с использованием анимации – это современная услуга, которая позволяет сделать контент более доступным и понятным.
Короткий материал, в большинстве случаев до 30 секунд, в котором приводятся объективные факты о важности, преимуществах информации.
Автору материала, который набрал наибольшее количество голосов по видеороликам, размещенным в социальных сетях любого жанра, будет вручен приз.